Ayakkabı Mağazası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Merhabalar bu yazımızda ”Ayakkabı Mağazası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyim?” başlığı altında ayakkabı mağaza dekorasyonu konusunda sizleri bilgilendirmek için bazı araştırmalar yapmış bulunmaktayız. Bir ayakkabı mağazası nasıl dekore edilirse daha fazla dikkat çeker ve müşterileri memnun eder birlikte inceleyelim. Mağazalar insanlar için vazgeçilmez alışveriş alanları olarak bilinmektedir. Pek çok alanda çeşitli mağazalara sahip olmamız, Türkiye açısından oldukça avantajlı bir durumdur. Her mağaza  bir şekilde dekorasyon tasarımı yapılması ve ürünlerin güzel, planlı bir şekilde yerleştirilmesi hem müşterilerin ilgisini çekecek hem de aradıkları ürünü kolayca bulmalarını sağlayacaktır.

Mağazanın ve markanın prestijini arttırmak anlamında da mağaza dekorasyonu ve ürünlerin sergileniş şekli oldukça önem kazanmaktadır. Her alanda olduğu gibi ayakkabı konusunda da insanların ilgisini çekecek ve aradıklarına kolayca ulaşabilecekleri tasarımların yapılması gerekmektedir. Doğru tasarımlar daha fazla müşteriyi mağazaya yönlendirecektir.

Ayakkabı mağaza dekorasyonu yaparken dikkatli olunması gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Uygun mağaza ve raf büyüklüğü
 • Gerekli renk tonlarının kullanılması
 • Ayakkabıların, müşterilerin dikkatini çekecek şekilde yerleştirilmesi
 • Mağaza ve marka tanıtımının düzgün bir şekilde yapılması
 • Yansıtılmak istenen fikrin ön planda tutulması

Ayakkabı mağaza dekorasyonu yapılırken çeşitli ayakkabıların kendi içlerinde ve planlı bir şekilde sergilenmesi gerekmektedir. Mağaza tasarımının ise ayakkabıların önüne geçmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayakkabı mağazası dekorasyonu yaptırırken aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Mağaza dekorasyonu için renk belirlenmesi
 • Üç boyutlu tasarımın yapılması ve istenen tasarımın incelenmesi
 • Müşterilerin ilgisinin çekilebilmesi ve ürünlerin güzel bir şekilde sergilenebilmesi için doğru vitrin tasarımlarının yapılması

Çok fazla çeşidin mevcut olduğu ayakkabı mağazalarında renk, tasarım işlemleri vb. işlemlerin dikkatli olarak yapılması gerekmektedir. Bu konuda bazı önemli noktalar mevcuttur. Bu noktaları sayacak olursak;

 • Mağazanın hedef kitlesi ve ürün grubu iyi bir şekilde önceden belirlenmelidir.
 • Mağaza tasarımı, ürünleri ön plana çıkaracak şekilde yapılmalıdır.
 • Mağaza dekorasyonu yapımına karar verildikten sonra pek çok fikir üretilmeli ve dekorasyonu gerçekleşmeden bu fikirler üzerinde tartışılarak en son beğenilen fikir seçilmelidir.

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu yapılırken alanında uzman firmalardan yararlanmanız gerekmektedir. Özellikle, mağaza keşfi yapan, doğru bir şekilde projelendirmesi olan, üç boyutlu tasarımlarda uzman, raf ve malzeme üretimi yapabilen, montaj ve servis konusunda size zorluk çıkarmayacak firmaları tercih etmelisiniz.

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonunuzu yaptırırken iç tasarıma verdiğiniz önem kadar dış tasarıma da dikkat etmelisiniz. Her mağazanın farklı tasarımlar ve ürünlere sahip olması doğal olarak farklı dekorasyonları da beraberinde getirmektedir. Kullanılan malzemelerin, tasarımların ve renklerin kalitesi ürünleri ön plana çıkaracak şekilde planlanmalıdır. Ayakkabılarınızın doğru bir şekilde sergilenmesi için spor, abiye, klasik vb. şekilde ayakkabılarınızı gruplandırmalısınız. Ve hangi alana hitap etmek istiyorsanız o alana uygun renk, ışık ve tasarım seçimini yapmalısınız.

Ayakkabı Mağazası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyim?
Ayakkabı Mağazası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Son zamanlarda meydana gelen teknolojik gelişmeler de göz önünde bulundurularak pek çok tasarım alternatifi üretilebilmektedir. Özellikle üç boyutlu raf ve mağaza tasarımları müşterilerin dikkatini çekebilecek şekilde hem mağazanın dizaynı hem de ayakkabıların planlı bir şekilde yerleştirilmesi için oldukça önemlidir. Müşterilerin istedikleri ayakkabıları rahatça bulabilmesi ve ayakkabıların dikkat çekici bir hale bürünmesi için doğru ışıklandırma, renk seçilmeli ve tasarım doğru ve deneyimli firmalara yaptırılmalıdır. Ayakkabı seçimleri insanların isteklerine göre farklılık göstermektedir. Kimi insan rahat ayakkabı arayışındayken kimisi daha abiye ve şık ayakkabı arayışındadır. Bu nedenle insanların aradıklarını kolayca bulabilmesi ve dikkatlerini çekip beğenilerini kazanacak tasarımlara ulaşabilmeleri için Ayakkabı Mağazası Dekorasyonunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Modernraf okurları Ayakkabı Mağaza Dekorasyonunda yapılması gerekenleri anlatamaya çalıştık. Eğer sizlerde dekorasyon konusunda iş yerlerinize ve evlerinize kaliteli, güvenli, sağlam vb. malzemelerimizi incelemek isterseniz internet sitemizi ziyaret edebilir, dilediğiniz zaman iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu